Leasing pracowniczy. Co zyskujesz jako przedsiębiorca?

leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy. Co zyskujesz jako przedsiębiorca?

 

Projekty czekają, a Ty zmagasz się z ciągłymi brakami kadrowymi? Znajdź odpowiednich pracowników tymczasowych i nie przerywaj ciągłości pracy firmy. Postaw na leasing pracowniczy – bo ludzie to Twój największy kapitał.

 

Leasing pracowniczy to opcja dla każdego przedsiębiorstwa zmagającego się z niedoborami kadrowymi przy jednoczesnym braku możliwości zatrudnienia stałego zespołu. Angażujący projekt, tymczasowy niedobór pracowników lub restrukturyzacja firmy – w tych i wielu innych sytuacjach możesz skorzystać z możliwości pozyskania rzetelnych członków zespołu dzięki outsourcingowi. Sprawdź, czym jest leasing pracowniczy i jakie korzyści zyskasz, decydując się na współpracę z agencją pracy tymczasowej.

 

Leasing pracowniczy bez tajemnic

Leasing pracowniczy to usankcjonowana prawnie forma wynajmowania pracowników, którzy – pozostając zatrudnieni przez daną agencję pracy lub firmę – podejmują stosunek pracy na rzecz innego podmiotu gospodarczego (art. 1741 § 1 k.p.). W czasach silnych niedoborów pracowników niektórych specjalizacji pracodawcy często decydują się na tę formę współpracy, wynajmując pracowników m.in. zza wschodniej granicy.

Leasing pracowniczy stanowi układ między pracownikiem (który wyraża zgodę na na wymianę), leasingodawcą (może być nim agencja pracy tymczasowej) i leasingobiorcą (firmą zgłaszającą zapotrzebowanie na pracownika). Aby pracownik mógł podjąć się zadań dla Twojej firmy, jego firma macierzysta zobowiązana jest do udzielenia mu bezpłatnego urlopu. Porozumienie między pracodawcami musi zawierać informacje na temat określonego czasu trwania urlopu, stanowiska, zakresu obowiązków, typu pracy oraz przewidywanego wynagrodzenia. Pracownik biorący udział w leasingu w czasie jego trwania pozostaje w stosunku pracy, który opiera się jednocześnie o dwie umowy.

 

Kiedy warto wybrać outsourcing?

Wynajem pracowników z zewnątrz przedsiębiorstwa stale zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego – to optymalna metoda na radzenie sobie z wyzwaniami procesów kadrowych firm praktycznie w każdej gałęzi gospodarki. Najchętniej korzystają z niej firmy z branży motoryzacyjnej, budowlanej, produkcyjnej, logistycznej czy telekomunikacyjnej.

Bez znaczenia jest też wielkość przedsiębiorstwa – na outsourcingu zyskają nie tylko duże firmy, ale też te z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Do najczęstszych przyczyn zdecydowania się na ten typ wynajęcia pracowników możemy zaliczyć:

 • konieczność wypełnienia tymczasowej luki kadrowej,
 • chęć podjęcia się nietypowego zlecenia, które wymaga dodatkowej/wyspecjalizowanej kadry,
 • tymczasowy wzrost pracy, której nie jest w stanie wykonać obecny zespół,
 • zmiany w obrębie zespołu i struktury firmy.

 

Zalety leasingu pracowniczego

Outsourcing pracowników niesie za sobą szereg korzyści z perspektywy leasingobiorcy. Do najistotniejszych należy zaliczyć zmniejszenie kosztów zatrudnienia, a także przeszkolenia pracowników – dzięki leasingowi zyskujesz bowiem dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, których stałe zatrudnienie mogłoby obciążyć Twój budżet.

Ponadto outsourcing oznacza dla Ciebie możliwość przyjmowania nowych, wymagających projektów, których realizacja wymaga szybkiego powiększenia zespołu, a także znacznie zwiększa Twoją elastyczność biznesową. Współpracując z agencją pracy tymczasowej, możesz dynamicznie reagować na ewoluujące procesy biznesowe i dopasowywać moce przerobowe firmy do aktualnych wyzwań.

 

Jak wynająć pracowników?

To dziecinnie proste – właśnie od tego są specjaliści Pracowici. Wyznajemy zasadę: nasza praca służy ułatwieniu Twojej. Dlatego oferujemy Ci współpracę w oparciu o minimum formalności i jasną umowę, oferując kompleksowe wsparcie naszych ekspertów przez cały okres jej obowiązywania. Specjalizujemy się w łączeniu klientów z pracownikami reprezentującymi najwyższy możliwy poziom usług. Nasi pracownicy rekrutowani są za wschodnią granicą – głównie w Ukrainie, Białorusi, Mołdawii czy Azji.

Pomożemy Ci znaleźć pracowników specjalizujących się między innymi w logistyce magazynowej, przemyśle produkcyjnym, przemyśle spożywczym, branży automotive, branży budowlanej czy pracach sezonowych. Nie wymieniliśmy Twojej branży? Nie przejmuj się – jesteśmy elastyczni i możemy znaleźć idealnego kandydata na niemal każde stanowisko, bez względu na branżę, specjalizację czy zawodowy szczebel.

Współpracę z nami możesz rozpocząć w kilku krokach. Na początek poprosimy Cię o podpisanie umowy ramowej, w której wyznaczysz czas leasingu i liczbę potrzebnych pracowników. W oparciu o te dane zaproponujemy Ci odpowiednie rozwiązanie dopasowane do Twoich możliwości finansowych – uwzględniających oferowaną przez Ciebie godzinową stawkę netto za roboczogodzinę. Po tym, jak zaakceptujesz ofertę, nasi pracownicy pojawią się w Twoim miejscu pracy w ciągu 3-14 dni, będąc w pełnej gotowości do wykonywania swoich obowiązków. Rozliczenie w postaci faktury VAT otrzymasz na podstawie zestawienia przepracowanych godzin. Każdy miesiąc rozliczany jest do 14 dnia następnego miesiąca.

 

Czy to Ci się opłaca?

Nie musisz się nad tym zastanawiać długo – nasz kalkulator opłacalności oferty przedstawi Ci koszt zatrudnienia pracownika dla Twojej firmy błyskawicznie!

Na samej górze strony głównej znajdziesz kalkulator – wystarczy, że wpiszesz kwotę netto miesięcznego wynagrodzenia, które możesz zaoferować pracownikowi. Po jednej minucie otrzymasz wstępną ofertę cenową na podstawie wybranych parametrów usługi oraz przyjętych przez nas średnich cen usług.

Chcesz uzyskać dedykowaną ofertę cenową dla swojej firmy? Podpisz ramową umowę współpracy, a następnie uzupełnij szczegółowy formularz zamówienia! W razie pytań skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem +48 58 350 2300 lub mailowo na adres biuro@pracowici.pl.

Nasz blog

Zobacz inne artykuły

 • 23 marca 2023

  Jak znaleźć dobrego kandydata na pracownika?

  Znalezienie dobrego kandydata na pracownika to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed pracodawcami. Przygotowanie skutecznej strategii rekrutacyjnej oraz umiejętność rozpoznania wartościowych kandydatów może zdecydować o sukcesie całej organizacji.

 • 31 stycznia 2023

  Leasing pracowniczy. Co zyskujesz jako przedsiębiorca?

  Projekty czekają, a Ty zmagasz się z ciągłymi brakami kadrowymi? Znajdź odpowiednich pracowników tymczasowych i nie przerywaj ciągłości pracy firmy. Postaw na leasing pracowniczy – bo ludzie to Twój największy kapitał.

 • 23 września 2022

  Pracownicy z Ukrainy – Jednolite zezwolenie na pobyt i pracę cudzoziemca

  Pracownicy z Ukrainy, chcąc zamieszkać przez określony czas w naszym kraju i podjąć tutaj pracę, mają możliwość otrzymania jednolitego zezwolenia na pobyt i pracę. Może on zostać udzielony na okres, który cudzoziemiec potrzebuje do realizacji swojego celu, jednak nie dłuższy niż 3 lata. Pracownicy z Ukrainy dla wielu polskich pracodawców są cennymi ludźmi w firmie, dlatego warto wiedzieć, jak zatrzymać pracownika u siebie bez kłopotów i zupełnie legalnie. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat takiego zezwolenia i procedur, jakie należy przejść, aby je otrzymać!

Napisz do nas

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania