kim jesteśmy

Agencja Pracy Tymczasowej
Pracowici – co nas wyróżnia?

Odkąd polski rynek zaczął borykać się z brakami kadrowymi, pojawiło się wiele firm pośredniczących pomiędzy pracodawcami i pracownikami. Najliczniejszą grupę pracowników napływowych tworzą Ukraińcy, z których pracy polscy przedsiębiorcy są bardzo zadowoleni. Współpraca z firmami pośredniczącymi oferującymi leasing pracowników, zapewnia polskim przedsiębiorstwom wiele korzyści. Jednak agencja agencji nie równa – wybierając naprawdę rzetelnego partnera do współpracy, korzyści dla przedsiębiorców mogą być jeszcze większe. Dlaczego warto wybrać naszą Agencję? Co wyróżnia nas na tle innych?

Najlepsi pracownicy na czas

Wynajem pracowników

Wynajem pracowników dla innej firmy to duża odpowiedzialność, ale my radzimy sobie doskonale o czym świadczą opinie naszych zadowolonych klientów!

 • Dbamy o interesy naszych Klientów

  Zarówno pracodawców jak i pracowników ze wschodu. Zajmujemy się formalnościami, pomagamy w rozwiązywaniu problemów podatkowo – księgowych, a pracownikom zapewniamy transport i zakwaterowanie.

 • Jesteśmy odpowiedzialni

  Wiemy, że wynajem pracowników za granice, w naszym przypadku głównie z Ukrainy do Polski, nie jest łatwym zadaniem. My jednak jesteśmy doskonale przygotowani, a cała odpowiedzialność za proces zatrudniania leży po naszej stronie. Ryzyko zatrudnienia, a także wszelkie kontrole urzędowe przeniesione zostają na naszą agencję.

 • Dbamy o bezpieczeństwo

  troszczymy się o pracodawców, dając pewność, że pracownicy pracują legalnie i zgodnie z wymogami prawa.

 • Minimalizujemy koszty

  Pracodawcy nie muszą organizować rekrutacji, nie muszą również załatwiać formalności. Pracownikom z kolei zapewniamy transport i zakwaterowanie. Co więcej, pomagamy w doborze najlepszych rozwiązań podatkowych, zapewniając spore oszczędności

 • Szanujemy pracowników

  Znamy wartość osób, z którymi współpracujemy – pracujemy z nimi i dla nich. Rekrutację prowadzimy w sposób rzetelny, co pozwala nam na znalezienie odpowiedniego stanowiska.

 • Skuteczność działania

  Nasze usługi są szybkie i skuteczne: dopasowujemy najlepszych pracowników na oferowane stanowisko, pomagając przedsiębiorcom w wypełnianiu luk kadrowych. Wynajem pracowników w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Rzeszowie, Łodzi czy innych miastach za pośrednictwem naszej agencji zawsze kończy się sukcesem!

Tak oceniają nas klienci

Rekomendacje

"

Dotychczasowa współpraca układa się w sposób wzorowy. Warto podkreślić wysoką skuteczność realizowanych rekrutacji, wysoką wydajność zrekrutowanych pracowników oraz świetną komunikację na co dzień.

Jan Dodasz

CEO Brix Logistics Sp. z o.o.

"

Pracowici Sp. z o.o. wyróżnia się również elastycznym podejściem do czasu realizacji rekrutacji spełniając błyskawicznie nasze aktualne potrzeby zatrudnienia pracowników.

Grażyna Pieluch

CEO Dixi Sp. z o.o.

"

Z realizacji powierzonych zadań Pracowici Sp. z o.o. wywiązuje się znakomicie, dlatego też z pełnym przekonaniem polecamy firmę Pracowici Sp. z o.o. jako solidnego i godnego zaufania partnera.

Daria Poręba

CEO Pum Sp. z o.o.

Najlepsi pracownicy na czas

Wynajem pracowników do prac magazynowych

Pamiętaj! Decydując się na współpracę z naszą Agencją Pracy Tymczasowej Pracowici możesz być pewny, że wszystkie działania są zgodne z wymogami prawa pracy. Możesz liczyć na optymalizację kosztów oraz profesjonalne doradztwo.

Setki zadowolonych klientów…

Nasza firma od lat specjalizuje się w rekrutowaniu pracowników, przede wszystkim ze wschodu. Możemy
pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami, którzy korzystają z naszych usług regularnie.

Jeżeli interesuje Państwa wynajem pracowników fizycznych, np. pracowników do prac magazynowych, z całą pewnością nasza firma będzie mogła w tym pomóc. Prowadzimy profesjonalne rekrutacje, dzięki którym wynajem pracowników dla firm na terenie całej Polski, w szczególności w takich miastach jak Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Rzeszów, Głowno, czy Gorzów Wlkp. nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. Borykasz się z brakami kadrowymi? Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia? Skontaktuj się z nami, a my nie tylko znajdziemy odpowiednich pracowników, ale również pomożemy w doborze najlepszych rozwiązań podatkowo księgowych.

Napisz do nas

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Najważniejsze pytania

FAQ

 • Czy można złożyć wniosek o zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca, który jest już w Polsce?

  rozwiń

  Złożenie wniosku o zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca, który jest już w Polsce, jest oczywiście możliwe. Wszystkie informacje na ten temat zawarte są w Ustawie o promocji zatrudniania i instytucjach rynku prawa pracy. Ustawa ta została znowelizowana i od 1 stycznie 2018 roku weszły w życie nowe rozwiązania, umożliwiające zatrudniania cudzoziemców w Polsce do prac sezonowych. Znowelizowane przepisy dają prawo do wykorzystania dwóch ścieżek postępowania w celu zatrudniania obcokrajowca, np. Ukraińca. Jedna z nich to ścieżka zagraniczna, kiedy pracownik z Ukrainy (pracownicy z Ukrainy) dopiero będzie starał się o przyjazd do polski i druga – ścieżka krajowa. Wniosek o zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca, który jest już w Polsce zostaje weryfikowany przez starostę. Decyzja o zezwoleniu wydawana jest w terminie do 7 dni. Jeżeli potrzebne jest postępowanie wyjaśniające, czas wydania decyzji wydłuża się do dni 30. Pracownicy ze wschodu raczej nie mają trudności z uzyskaniem odpowiedniego zezwolenia na pracę w naszym kraju.

 • Zakwaterowanie cudzoziemca – czy jest wymagana umowa?

  rozwiń

  Jak można przeczytać na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: Wymóg poania miejsca zakwaterowania (art. 88p ust. 7) i ew. zawarcia umowy najmu lub użyczenia (art. 88w) dotyczy tylko sytuacji, gdy zezwolenie na pracę sezonową ma być wydane dla cudzoziemca, który wjedzie na terytorium RP w celu wykonywania pracy sezonowej (po wpisie wniosku do ewidencji). Dalej czytamy, że umowa najmu lub użyczenia jest konieczna, kiedy pracodawca zapewnia zakwaterowanie cudzoziemca i umieszcza tę informację we wniosku. Jeżeli zakwaterowanie cudzoziemca nie dojdzie do skutku, tzn. umowa na zakwaterowanie cudzoziemca nie zostanie podpisana będzie to traktowane, jako wykroczenie pracodawcy, zgodnie z art. 12, ust. 9 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku O promocji zatrudniania i instytucjach rynku pracy w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 roku. Jeżeli zatem chcesz, aby pracownicy z Ukrainy znaleźli zatrudnienie w Twojej firmie, koniecznie należy pomyśleć nad miejscem ich ulokowania. Bardzo często pomocne są w tym firmy zajmujące się leasingiem pracowników w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i innych większych miastach.

 • Czy do zatrudnienia cudzoziemca w rolnictwie jest wymagana działalność gospodarcza?

  rozwiń

  Nie prowadzisz działalności gospodarczej, ale myślisz o możliwości zatrudniania cudzoziemca w rolnictwie? W takim razie zatrudnienia cudzoziemca jest możliwe pod warunkiem, że zatrudnisz go do potrzeb swojego gospodarstwa domowego. Wybierając takie rozwiązanie zatrudniania cudzoziemca, należy podać podklasę działalności 97.00.Z. Więcej informacji można uzyskać w ustawie O promocji zatrudniania i instytucjach rynku pracy.

 • Czy cudzoziemiec wykonujący pracę sezonową może jednocześnie mieć zezwolenie na wykonywanie innej pracy?

  rozwiń

  Tak, zezwolenie na wykonywanie pracy innej, niż wykonywana w danej chwili, jest możliwe do otrzymania. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków: jak czytamy na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konieczne jest zezwolenie, oświadczenie lub spełni inne warunki zwolnienia z wymogu posiadania zezwolenia na pracę. Zezwolenie na wykonywanie innej pracy (kiedy już pracownik wykonuje pracę sezonową) jest kwestią bardzo często poruszaną, zarówno przez cudzoziemców pracujących w Polsce, jak i przez zatrudniających ich przedsiębiorców.

 • Czy można zatrudnić do prac sezonowych obywatela Ukrainy?

  rozwiń

  Tak, obecnie pracodawcy mogą zatrudnić do prac sezonowych obywatela Ukrainy. Pracownicy z Ukrainy (w ogóle pracownicy ze wschodu) są bardzo cenieni na naszym rynku. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców chce zatrudniać ich m.in. do prac sezonowych. Zezwolenia wydawane są na pracę w turystyce, ogrodnictwie oraz rolnictwie. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z możliwości zatrudnienia do prac sezonowych obywatela Ukrainy – jest to bardzo opłacalna forma zatrudnienia dla obydwu stron.

 • W jaki sposób pracodawca może dokonywać opłat za oświadczenia dot. zatrudnienia cudzoziemca?

  rozwiń

  Wielu przedsiębiorców zastanawia się, w jaki sposób może dokonywać opłat za oświadczenia dot. zatrudnienia cudzoziemca – czy wpłaty mają odbywać się za każdego cudzoziemca z osobna, czy można wykonać jeden większy przelew? Jeżeli możliwy jest jeden przelew, to w jaki sposób weryfikowane jest to, za kogo pracodawca zapłacił?Opłaty mogą być dokonane zarówno oddzielnie jak i łącznie. Zaleca się, aby opłat dokonywać oddzielnie do każdego wniosku dot. zatrudnienia cudzoziemca, podając jego dane. Jeżeli zdecydujemy się na opłaty zbiorowe, konieczne będzie podawanie wszystkich imion i nazwisk. Opłaty za oświadczenia dot. zatrudnienia cudzoziemca są bardzo ważne i nie można ignorować nawet najmniejszych szczegółów. W twojej firmie zatrudnieni są pracownicy z Ukrainy? zatem zapewne wygodniejszą forma będzie dokonywanie opłat osobno.